Кодування графічної інформації
Матеріал для практичної роботи
Комп’ютерні презентації «7 ЧУДЕС ВІННИЧЧИНИ»
Вінницька земля неосяжна і родюча, вабляча затишною прохолодою лісів, тихими плесами ставків, величчю народного духу і щирістю людських сердець. Чи є ще на світі місце, де так проникливо-ніжно ллється журлива пісня, де спів соловейка заколисує теплими спогадами і душа лине до неосяжних висот буття людського? Вінниччина виплекала і подарувала світові видатних особистостей, які своїми зусиллями і талантом прославляють цю одухотворену землю. А барвисті сторінки історії нашого краю «розповідають» про знахідки трипільської культури, зброю скіфів і золото сарматів, пам’ятки козацької доби. Окрасою Вінниччини є унікальні історичні, архітектурні, природничі пам’ятки, духовні святині, однак далеко не всі вони достатньо відомі в Україні та за її межами.
У 2007 р. Вінницькою обласною радою з метою популяризації нових туристичних маршрутів по Східному Поділлю проведено конкурс «Сім чудес Вінниччини» і відзначено найяскравіші шедеври вінницького краю, створені природою та працею і натхненням людини. Ще двадцять одну унікальну пам’ятку відзначили у номінації «Перлини Поділля».
У 2008 р. за результатами конкурсу «Сім чудес Вінниччини» Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм було створено пересувну виставку, яку вже оглянули більше 500 тисяч глядачів.
Виставка викликала зацікавленість глядачів — з інших міст і країн, а також жителів Вінницької області, для яких інформація про пам’ятки рідного краю стала свого роду відкриттям. Матеріали конкурсу ввійшли до репрезентаційних видань — буклету і альбому «Сім чудес Вінниччини». Дізнатися більше
Місцезнаходження: смт Браїлів Жмеринського району
Браїлів — одне з найдавніших поселень на Поділлі. Серед пам’яток містечка найвідоміші Свято- Троїцький жіночий монастир (ХVІІІ ст.) Української Православної Церкви та палац родини фон Мекків (ХІХ ст.), де відкритий Державний музей великого композитора Петра Чайковського і меценатки Надії фон Мекк. Найвища будівля старого Браїлова — це колишній парафіяльний костел Святої Трійці (1879).
Державний історико-культурний заповідник «Буша»
Місцезнаходження: с. Буша Ямпільського району
Історико-культурний заповідник «Буша» — єдиний у Вінницькій області, що створений за ініціативою місцевих органів влади у серпні 2000 р. Його площа — 6,68 га. На території та в охоронній зоні заповідника є близько десяти пам’яток археології, датованих ІV тис. до н. е. — VІІ ст. н. е., дохристиянський та християнський скельний храм V–ХVІ ст. з унікальним художнім рельєфом, залишки фортеці і підземних ходів ХVІ–ХVІІ ст. та міської ратуші ХVІ ст., цвинтар ХVІІІ–ХІХ ст.
Історико-культурний центр духовності та злагоди
Місцезнаходження: м. Шаргород
Виникнення Шаргорода пов’язане з ім’ям відомого польського політичного діяча і мецената Яна Замойського (1542–1605). Замойський отримав блискучу освіту, цікавився наукою, мистецтвом. За його діяльної підтримки зведено на польський трон Стефана Баторія і Зигмунта ІІІ Вазу. Ревний католик, він був прибічником релігійної толерантності.
Національний музей-садиба М. І. Пирогова
Місцезнаходження: м. Вінниця
У південно-західній частині Вінниці є музей-садиба Миколи Івановича Пирогова — видатного лікаря і вченого, творця воєнно-польової хірургії, педагога і громадського діяча. М. Пирогов — автор багатьох наукових праць та трактатів, що увічнили ім’я вченого: «Аннали», «Повний курс прикладної анатомії тіла людини», «Патологічна анатомія азіатської холери», «Основи загальної воєнно-польової хірургії» та багато інших. В останні роки життя писав мемуари «Щоденник старого лікаря…». Чотири рази Російська Академія наук присуджувала йому Демидівську премію.
Немирівське городище — Великі вали
Місцезнаходження: с. Сажки Немирівського району
Мовчазними, загадковими спорудами видніються в багатьох місцях Південного Побужжя земляні укріплення у вигляді валів і ровів. Вони і досі дивують своєю складною будовою, масивністю земляних насипів. Слугували вони не одному народові, використовувались переважно для захисту від нападу ворогів. Більшість з цих городищ виникла в VІІ ст. до н. е.
Палац Потоцьких — пам’ятка архітектури ХVІІІ ст.
Місцезнаходження: м. Тульчин
Однією з визначних пам’яток класицизму є палац родини Потоцьких в центрі Тульчина, побудований у 1782 р. за проектом французького архітектора Лакруа. Тоді споруду прикрашав напис: «Щоб завжди вільних і доброчесних був помешканням». До ансамблю входили власне палац, театр (перебудований), манеж, стайні (не збереглися), турецька лазня, оранжереї, службові і житлові приміщення, два бічні флігелі.
Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир
Місцезнаходження: с. Лядова Могилів-Подільського району
Околиці с. Лядова належать до унікальних природних об’єктів Середнього Подністров’я. Село розташоване біля великого каньйону Дністра на лівому березі річки Лядови, з усіх боків оточене крутими схилами долини, на яких виходами крейди утворені стіни з печерами, стовпами, окремими скелями. Тут можна зустріти такі рідкісні рослини, як гіацинт блідий, два види ковили, напровесні цілі ділянки квітучого горицвіту. У цій місцевості перші поселення з’явились 150 тис. років тому.
Практична робота №1
Практична робота №1
Тема: «Освітні інформаційні ресурси і системи»
Пам’ятайте: під час виконання практичних завдань пам’ятайте про правила безпеки життєдіяльності при роботі з комп’ютером!
-
Знаходження текстових освітніх ресурсів в Інтернеті
-
Знайдіть в Інтернеті повний текст Біблії у перекладі П.О. Куліша та І.П. Пулюя.
-
Збережіть знайдений текст у папці:
E:\9-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 3\Текст\
-
Відкрийте файл Біблії в текстовому процесорі та знайдіть Притчу про блудного сина.
-
Скопіюйте текст притчі до нового текстового файлу. Відформатуйте текст і збережіть файл у папці:
E:\9-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 3\Текст\
у файлі .
-
Знаходження графічних освітніх ресурсів в Інтернеті
-
Знайдіть в Інтернеті репродукцію до Притчі про блудного сина нідерландського художника Рембрандта.
-
Збережіть знайдений графічний файл у папці:
E:\9-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 3\Графіка\
-
Знаходження мультимедійних освітніх ресурсів в Інтернеті
-
Знайдіть в Інтернеті навчальні відеозаписи до теми Магнітні явища. Наприклад, на сайті YouTube.
-
Складіть у текстовому редакторі каталог з 5-6 відеозаписів із цієї теми. Збережіть у папці:
E:\9-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 3\Текст\
у файлі .
-
Скачайте один з відеофрагментів до папки:
E:\9-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 3\Відео\
-
Перегляньте збережений файл.
Закрийте всі відкриті вікна.
Повідомте вчителя про завершення роботи.