August 21, 2018
Правила безпеки у кабінеті інформатики
Пробне відео у середовищі Biteable http://biteable.com 📍Величезна кількість шаблонів з готовими анімаціями для вибору. Залишається лише додати текст.
July 07, 2018
У 2018/2019 навчальному році вивчення інформатики основній та старшій школі закладів загальної середньої освіти здійснюватиметься за навчальними програмами, які розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України.
January 01, 2020
-
Sparkol VideoScribe – безкоштовна програма, яка дозволяє створювати якісні відеоскрайби. За допомогою цього інтернет-інструменту можна створити власну відеоанімацію всього за кілька хвилин. В процесі монтажу можна додавати власний тест, графічні, готові аудіо-файли чи записані з використанням мікрофону, змінювати фон та шрифти. Також можна вибирати зовнішній вид руки, яка робить малюнки. До кожного елементу добираються індивідуальні налаштування (час відтворення, розмір, положення на екрані тощо).
-
Animaker – англомовний інструмент для створення 2D та 3D анімацій, інфографіки та відеоінфографіки. Програма має широкий ряд можливостей для роботи з текстовим оформленням. Перевагою цього інтернет-ресурсу є те, що він є сервісом-хмарою, тобто працювати над своїм проектом можна з будь-якого комп'ютера з власного акаунту, а створювати анімації до 2 хвилин можна безкоштовно.
March 28, 2018
Масив найрізноманітнішої інформації, яку має запам'ятати школяр! Як все це опанувати?
Хмара слів (хмара тегів, або зважений список) – це візуальне відтворення списку слів, категорій, міток чи ярликів на єдиному спільному зображенні. За допомогою хмар слів можна візуалізувати термінологію з певної теми у більш наочний спосіб. Це сприяє швидкому запам'ятовуванню інформації.
Залучення цього методу доречне на уроках з будь-якої навчальної дисципліни.
Word It Out – безкоштовний англомовний сервіс для створення хмар слів, який є одним з найпростіших і зручних у використанні.
Якщо ваша англійська недосконала, у браузері Google Chrome можна налаштувати автоматичний переклад сторінки, будь-якою зручною для вас мовою.
October 27, 2017
У сучасному світі ми щодня стикаємося з новітніми технологіями: комп'ютер, підключений до Інтернету, листування та спілкування в соціальних мережах, пошук даних в Інтернеті. Без досягнень інформатики не існувало б комп'ютерів, Інтернету та інших нових технологій, які вже стали для нас звичні. Не було б навіть обчислювальних машин, які можуть виробляти складні розрахунки за долі секунди. А розрахунки потрібні скрізь: на виробництві, в банках, на лініях транспорту. Життя було б набагато складніше, якби інформатика не досягла такого рівня, як зараз. Навколо нас - море інформації, а наука інформатика якраз вирішує питання, як управляти цим морем.
Без інформатики не було б пошукових систем, за допомогою яких зараз можна відшукати потрібну інформацію. Ще років двадцять тому для цього довелося б йти в бібліотеку і провести там півдня.
Виникає питання, навіщо вивчати інформатику всім школярам? Адже далеко не всі стануть програмістами, системними адміністраторами, веб-дизайнерами? Напевно, сенс цього в тому, щоб всі розуміли, з чим вони стикаються щодня, як це діє. Адже не дарма наш час називається інформаційною епохою.
August 20, 2017
-
Встановити курсор у тому місці документа, де потрібно розмістити зміст.
-
Виконати Посилання Þ Зміст Þ Зміст.
-
Вибрати у списку вбудованих зразків потрібний варіант оформлення змісту.
-
Вибрати речення, яке буде заголовком (сторінка вкаже автоматично);
-
Натиснути Додати текст;
-
Якщо в ході роботи над документом його текст та структура змінювалися, то зміст документа потрібно оновити. Для цього потрібно виконати виділити таблицю Посилання Þ Зміст Þ Оновити таблицю
Щоб швидко від змісту повернутися до сторінки, потрібно вибрати потрібний заголовок, утримуючи Ctrl.
August 20, 2017
Автоматизований предметний показчик у документі Microsoft Word.
Створення предметного покажчика виконується в два етапи: спочатку потрібно виділити всі терміни, які слід помістити в покажчик, потім вставити покажчик у документ. Розглянемо етапи детальніше.
І етап. Виділення елементів покажчика:
-
Виділити термін чи фразу, які потрібно помістити в покажчик, на сторінці, де вони трапляються вперше.
-
Виконати Посилання Þ Покажчик Þ Позначити елемент
-
Встановити у вікні Визначення елемента покажчика, що відкрилось, потрібні значення:
-
Вибрати кнопку Позначити (або Позначити все, якщо потрібно щоб у покажчику вказувалися всі номери сторінок, де цей термін трапляється).
-
Повторити дії 1-4 для всіх елементів покажчика.
ІІ етап. Вставлення предметного покажчика в текстовий документ
-
Встановити курсор в те місце документа, де потрібно розмістити покажчик (зазвичай у кінці документа).
-
Виконати Посилання Þ Покажчик Þ Покажчик
-
Встановити у вікні Покажчик, що відкрилось, параметри відображення покажчика:
-
Вибрати кнопку ОК.
